Küçükler Turnuvası Sona Erdi

Kaş Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe lig kurulu tarafından organize edilen, Kaş ilköğretim okulları arasındaki “Okullar Arası Küçükler Futbol Turnuvası”, Kalkan Belediyesi Halısahasında bugün yapılan Final ile sona erdi.

Kaş Milli Eğitim Müdürlüğü ilçe lig kurulu tarafından organize edilen, Kaş ilçesindeki ilköğretim okulları arasında oynanan “Okullar Arası Küçükler Futbol Turnuvası”, Kalkan Belediyesi Halısahasında bugün yapılan Final ile sona erdi.

Kaş ilçesindeki okulların katıldığı bir hafta süren Turnuva’da dün oynanan yarı final karşılaşmalarından sonra finale kalmaya hak kazanan, OVA İLKÖĞRETİM OKULU ve KAŞ MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU final maçı oynarken, KALKAN İLKÖĞRETİM OKULU ve AKBEL DURMUŞ GÜLÜMSER GEDİKOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU üçüncülük maçını oynadı.

Final maçından önce oynanan üçüncülük maçında KALKAN İLKÖĞRETİM OKULU, AKBEL DURMUŞ GÜLÜMSER GEDİKOĞLU İLKÖĞRETİM OKULU’nu 2-0 mağlup ederek Turnuva Üçüncüsü oldu.

Daha sonra OVA İLKÖĞRETİM OKULU ve KAŞ MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU arasında oynanan final maçı büyük çekişmelere sahne oldu. 1-0 öne geçen KAŞ MERKEZ İÖO. Maçın sonlarına doğru kalesinde 1 gol görünce maç 1-1’lik skorla sona erdi. Turnuva kuralları gereğince uzatmalara gitmeyerek direkt Penaltı atışlarına geçildi. 3’er penaltı kullanan takımlardan OVA İLKÖĞRETİM OKULU oyuncusu penaltıyı kaçırınca maçı 3-4 ‘lük skorla KAŞ MERKEZ İLKÖĞRETİM OKULU Turnuva Şampiyonu oldu.

Kalkan Belediye Başkanı Ö.Saim KARAKURT, Kaş İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali TÜRKOĞLU , Okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler ‘in tribünden izledikleri maç sonunda, şampiyon olan okul öğrencileri ve öğretmenleri sevinçli anlar yaşadılar.

Kalkan Belediye Başkanı Ömer Saim KARAKURT ve İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Ali TÜRKOĞLU kısa bir konuşma yaptıktan sonra, dereceye giren takımları tebrik ederek kupalarını takdim ettiler.

Kaş Milli Eğitim müdürlüğünün düzenlediği spor organizasyonlarından biri olan Okullar arası Küçükler Futbol Turnuva’sının Kalkan’da ki bölümü sona ererken, diğer branşlarda ve yaş gruplarındaki karşılaşmalar diğer ilçe ve beldelerde sona erdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir